BCS KAPI

Yangın Kapıları

Yangın kapıları, insan hayatı için büyük önem taşır. Olası yangın durumlarında, olay yerinin acil tahliye edilmesine imkân sağlar. Özellikle kalabalık kitlelerin yaşadığı alanlarda ve insan hareketliliğinin yoğun olduğu mekânlarda daha da büyük önem arz etmektedir. Fonksiyonel olduğu kadar dekoratif tasarımlara da sahip olan yangın kapıları, camlı yangın kapıları, acil çıkış kapıları ve sac kapılar olarak şık tasarlanmış mekânların ve görselliğin ön planda tutulduğu estetik kaygı güdülen alanların konseptine ve renklerine uygun olarak imal edilme seçeneklerine de sahiptir.

Yangın kapıları mekânların kullanım amaçlarına göre tek kanat yangın kapısı veya çift kanat yangın kapısı olmak üzere iki çeşitte de farklı ölçülerde üretilmektedir. Yangın kapıları beraberinde kullanılan tüm bileşenleri ( panik bar, kol,  kilit, menteşe, kapı hidrolik, giyotin vs.) ile birlikte uluslararası geçerliliği olan standartlara uygun şekilde üretilip uygulaması yapılmalıdır. 

Şaft Kapakları

MSA 120 ŞAFT KAPAĞI

Yangına Dayanıklı Șaft kapıları binalarda mekanik, elektrik, doğalgaz, havalandırma ve sıhhi tesisatların geçtiği galerilere müdahale amaçlı kullanılabilir. Bu galerilerdeki herhangi bir yangın durumunda da kullanım alanlarına alev, duman,ısı, vs. olumsuz koșulların geçmesine de engel olur. Bundan dolayı kullanılan șaft kapaklarında da yangın dayanımı mevzuat gereği aranmaktadır.

EN 1634-1 standartlarına göre test edilmiştir. 

Şaft Kapaklarımız , EI 120 dakika yangına dayanım sertifikasına sahiptir.

Şaft kapakları müşterinin istemiş olduğu özel ebatlara göre üretilmektedir.

Metal Standart renk RAL 1013 , RAL 1023 , RAL 2004 , RAL 3000 , RAL 3020 ,RAL 5010 , RAL 5015 , RAL 6005 , RAL 7016 , RAL 7035 , RAL 7040 , RAL 8001, RAL 9002 , RAL 9005 , RAL 9006 , RAL 9010 , RAL 9016 olmakla beraber bu renkler haricinde özel istenen kodlarda ek ücret ilave edilerek uygulanabilmektedir. Özel renk istenmesi durumunda teslim süresi uzayabilir. Şaft kapakları, elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır.

Şaft kapağı kanat kalınlığı 65 mm ve kanatta kullanılan sacın kalınlığı 0.80 mm dir.Kasa sacı 1.50 mm kalınlığındadır.

Şaft kapaklarında kullanılan kanat ve kasa sacı galvanizlidir. Bu sebeple kapıların korozyon dayanımı çok yüksektir.

Kullanılan galvanizli saclar elektrostatik toz boya uygulamasına uygun yüzeye sahiptir.

Sac Kasalar üzerindeki fitil yuvasına uygun, yüksek kaliteli ısıyla genleşen Kerafix Marka İntumesan Fitili kullanılmaktadır.